Polish English German

Akcja Honorowego Krwiodawstwa już w piątek

Zespół Szkół Technicznych Koło HDK organizuje w dniu 9 lutego 2018 r. otwartą akcję Honorowego Krwiodawstwa. Rejestracja dawców w godzinach 8.00 - 12.00 w budynku C Zespołu Szkół Technicznych, ul. Milewskiego 3, sala C015. Akcję obsługuje personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Aby oddać krew trzeba mieć skończone 18 lat, należy stawić się w ogólnym dobrym stanie zdrowia, będąc po kalorycznym śniadaniu i mieć przy sobie dowód tożsamości.

Zapraszamy i prosimy o dar życia jakim jest płynna tkanka krew, której nie można zastąpić żadną inną substancją wytworzoną sztucznie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu informuje o niskich stanach zapasów w banku krwi. Jednocześnie osoby chętne będą mogły złożyć deklarację do Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku Kostnego.

Uczniom w dniu oddania krwi przysługuje zwolnienie z zajęć lekcyjnych, a pracownikom zwolnienie z obowiązku pracy.

Organizatorzy akcji : Jerzy Gomoliszewski, Beata Chojnacka

Współpraca