Polish English German

Samorząd szkolny - Nasze działania w obiektywie

Dzień Kobiet w ZST

Już w piątek 6 marca 2020 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, który w tym roku wypadł w niedzielę męska część Samorządu Uczniowskiego, w galowych strojach, witała w drzwiach szkoły Panie, składając im życzenia i wręczając lizaki zamiast kwiatków. Ponadto, na tablicy stworzonej specjalnie na tę okazję, mogliśmy przeczytać o tym, czego pragną kobiety oraz czym różnią się od mężczyzn. Nad przebiegiem przedsięwzięcia czuwali opiekunowie SU.

Czytaj więcej...

Poczta Walentynowa w ZST 2020

Walentynki czyli coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.  Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Mamy bowiem doskonałą okazję na to, by przypomnieć innym, co dla nas znaczą. Z tej okazji samorząd uczniowski ZST  tradycyjnie uruchomił specjalną Pocztę Walentynkową umożliwiającą  zakochanym przesyłanie kartek z miłosnymi wierszykami, które roznosili po szkole kurierzy.

Czytaj więcej...

ZST na WOŚP 2020

W dniu 12 stycznia 2020 r. odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było pozyskanie środków „dla dziecięcej medycyny zabiegowej”. Nasza szkoła, jak co roku, aktywnie przyłączyła się do zbiórki. Uczniowie i nauczyciele ZST pokazali, że można na nich liczyć. Zebraliśmy kwotę 1100 zł. W dniu finału WOŚP  samorząd uczniowski oraz jego opiekunowie za zebrane fundusze wylicytowali  dwa przedmioty: poduszkę oraz torbę WOŚP, które znajdą  swoje miejsce w świetlicy szkolnej.

Czytaj więcej...

Mikołajki z SU

Mimo braku śniegu za oknami, to nastrój świąteczny zagościł już  6 grudnia 2019 roku w  Zespole Szkół Technicznych w Turku . W tym wyjątkowym dniu, pojawili się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy w swoich strojach mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą Mikołajów, którzy rozdawali  cukierki podczas przerw co  nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Było dużo radości i miłych słów.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest World Hello Day, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Od początku przyświeca mu hasło: „Każdy może wziąć udział w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, jeśli pozdrowi dziesięć osób. Akt ten podkreśla znaczenie komunikacji dla utrzymania pokoju”. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, w których dwaj bracia-  Brian i Michael McCormack postanowili w 1973 roku zareagować na konflikt izraelsko – arabski. Chcieli pokazać światu, że walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego.

Czytaj więcej...

„Zawsze w naszej pamięci…”

28 października 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty oraz zapalono znicze na grobie Wincentego Milewskiego w celu uczczenia pamięci o zmarłym. Uczniowie zapalili także znicze na grobie żołnierzy z partyzanckiego oddziału pod dowództwem Eugeniusza Kokolskiego ps. “Groźny”.  Po przybyciu na miejsce uczniowie  z wielką zadumą  wysłuchali opowieści nauczycieli o Wincencie Milewskim oraz o żołnierzach spoczywających w zbiorowej mogile.

Czytaj więcej...

Walentynki w ZST

Tegoroczne obchody święta walentynkowego w Zespole Szkół Technicznych były dowodem na to, że droga do serca wiedzie nie tylko przez żołądek, ale także tradycyjne wyznania miłości przelane na papier. Uruchomiona przez samorząd szkolny specjalna poczta walentynkowa umożliwiła zakochanym przesyłanie kartek z miłosnym wyznaniem, które roznosili po szkole kurierzy. Zapominalscy mogli zakupić gotowe kartki walentynkowe przygotowane przez uczniów. Poczta cieszyła się dużym powodzeniem, a walentynkowy posłaniec nie narzekał na brak pracy.

Czytaj więcej...

World Hello Day

21 listopada obchodzony jest World Hello Day, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Każdego roku przyświeca mu hasło: „Każdy może wziąć udział w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, jeśli pozdrowi dziesięć osób. Akt ten podkreśla znaczenie komunikacji dla utrzymania pokoju”. Młodzież działająca w samorządzie uczniowskim postanowiła włączyć się w obchody tego dnia, aby promować postawę życzliwości wobec każdego człowieka, o którą coraz trudniej w naszej codzienności.

Czytaj więcej...

„Pamiętamy o zmarłych…”

30 października 2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty oraz zapalono znicze na grobie Wincentego Milewskiego w celu uczczenia pamięci o zmarłym. Uczniowie zapalili także znicz na grobie żołnierzy z partyzanckiego oddziału pod dowództwem Eugeniusza Kokolskiego ps. “Groźny”. 

Czytaj więcej...

Współpraca