Energa S.A. 

Energa S.A. to polska grupa kapitałowa zajmująca się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej, dostarcza prąd do około 2,7 mln odbiorców,  co stanowi ok. 17-procentowy udział w rynku obrotu energii elektrycznej.
INEA S.A.

INEA to niekwestionowany lider usług multimedialnych i telekomunikacyjnych w Wielkopolsce i jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju. Przedmiotem porozumienia jest objęcie patronatem przez INEA klas technikum teleinformatycznego ZST w Turku. Strony postanowiły wspólnie działać na rzecz podnoszenia kwalifikacji i wiedzy uczniów w zakresie zaawansowanych rozwiązań branży technicznej teleinformatycznej i telekomunikacyjnej z wykorzystaniem produktów INEA.Miranda Sp. z o.o.

Miranda to przedsiębiorstwo przemysłu włókienniczego wchodzące w skład Grupy Lubawa. Przedsiębiorstwo jest producentem i dystrybutorem tkanin oraz dzianin poliestrowych, poliamidowych i mieszanych. Miranda posiada własne zaplecze naukowo-badawcze, które sprawuje bieżącą kontrolę nad produkcją i reżimem przestrzegania procedur technologicznych. Profim Sp. z o.o.

Firma Profim jest producentem foteli obrotowych do komputera i ergonomicznych krzeseł biurowych. Wykonywane przez firmę meble odznaczają się najwyższą jakością materiałów i precyzją wykonania. Firma Profim jest fundatorem stypendiów dla uczniów ZST w Turku na kierukach: technik mechanik, technik mechatronik, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, ślusarz oraz tapicer. Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o.

Saint-Gobain HPM Polska to lider branży materiałów ściernych. 15 lat temu Grupa Saint-Gobain nabyła zakład produkcji materiałów ściernych w Kole. Skuteczne połączenie tradycji i innowacji sprawiło, że zakład jest obecnie jednym z największych i najnowocześniejszych producentów narzędzi ściernych w Europie. W Kole produkowana jest szeroka gama produktów ściernych: tarcze tnące i ściernice, materiały ścierne nasypowe. Zakład zajmuje się także serwisem tarcz diamentowych i maszyn.  SATEL sp. z o.o.

SATEL jest firmą z zaangażowaniem 100% kapitału polskiego, zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą najwyższej jakości urządzeń elektronicznych. Gama produktów firmy SATEL obejmuje przede wszystkim centrale alarmowe, sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące, sterowniki radiowe, dzielniki ekranu oraz zasilacze buforowe. Szkoła oraz firma SATEL postanawiają wspólnie działać na rzecz podnoszenia kwalifikacji i wiedzy uczniów w zakresie zaawansowanych rozwiązań branży technicznej ochrony mienia w wykorzystaniem firmy Satel. 
Sun Garden Polska Sp. z o.o.

Zakład w Polsce powstał w 1991 roku i zatrudniał początkowo kilkadziesiąt osób produkując poduszki ogrodowe. Coroczne inwestycje kapitału właścicielskiego doprowadziły do bardzo dynamicznego rozwoju firmy. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1800 osób produkując bogatą gamę mebli ogrodowych, parasoli, poduszek ogrodowych, tekstyliów domowych, mebli tapicerowanych i materaców. Wyroby firmy trafiają na cały świat, a produkty można znaleźć przede wszystkim w sieciach handlowych, centrach ogrodniczych oraz sklepach specjalistycznych. Celem porozumienia jest integracja i doskonalenie współpracy miedzy szkołą, władzami regionalnymi i przedsiębiorcami, działającymi w obszarze przemysłu