W Zespole Szkół Technicznych w Turku została zorganizowana zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Turku. Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu włączyły społeczność szkolną w organizowaną akcję „Paka dla psiaka i kociaka”. Zbiórka trwała od 10.06.2021r. do 16.06.2021r., podczas której zebrano 690 zł. W dniu 16.06.2021 r. przedstawiciele SU i SKW odwiedzili schronisko i przekazali zakupioną karmę i akcesoria dla zwierząt. Szkoła otrzymała podziękowanie od pracowników schroniska, największą jednak radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom.

14 grudnia 2020 r. odbyły się warsztaty online pt. „Czy warto pomagać innym?” dla wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Podczas zajęć uczestnicy zastanawiali się nad tym, co to znaczy wzajemna pomoc, kiedy trzeba pomóc drugiej osobie oraz jak można dzielić się różnymi dobrami z innymi. Wolontariusze aktywnie uczestniczyli w  zajęciach online, podczas których pogłębiali więzi koleżeńskie, rozwijali wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Wolontariusze obejrzeli prezentację na temat niesienia pomocy.

15 października 2020 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się warsztaty dla wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu. Podczas zajęć wolontariusze zastanawiali się nad tym, co to jest wolontariat, co wyróżnia wolontariat spośród innych aktywności, na jakich zasadach można angażować się w działania woluntarystyczne i kto może zostać wolontariuszem. Uczniowie podjęli temat zarówno możliwości, jak i obowiązków wolontariusza.  Aktywnie uczestniczyli w  zajęciach integracyjnych, podczas których przełamywali nieśmiałość oraz uczyli się  pracy w grupie.

Pomagamy rodzinie z Zadwornej poszkodowanej w pożarze. Skaczemy 20 razy na skakance i wpłacamy minimum 5 zł na zbiórkę prowadzoną na platformie zrzutka.pl. Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych w Turku nominuje: I Liceum Ogólnokształcące w Turku,  Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich oraz Komendę Powiatową Policji w Turku. Nominowane instytucje mają 48 godzin na wykonanie ćwiczenia. Pomóżmy rodzinie wrócić do normalnego, godnego życia!

Chcesz pomóc rodzinie z Zadwornej poszkodowanej w pożarze? Weź skakankę i skacz z nami! Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza chętnych do udziału w charytatywnej akcji. Już jutro 07.10.2020 na długiej przerwie o 12.25 na orliku za budynkiem A rozpoczynamy #skakanka challenge, czyli 20 skoków na skakance i wpłata min. 5zl na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze na zbiórkę prowadzoną na platformie zrzutka.pl. Już jutro nominacje dla kolejnych instytucji. Nominowane osoby mają 48 godzin na wykonanie ćwiczenia i mogą nominować kolejne osoby lub instytucje. Podejmij wyzwanie, skacz i pomagaj! #skakankachallenge #zstpomaga #zstskacze #szkolnyklubwolontariatu.
 
Link do strony: https://zrzutka.pl/9mcuxh

16 września 2020 r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, które prowadzi Hospicjum Dziecięce "Bursztynowa Przystań". Hospicjum opiekuje się chorymi dziećmi w formie opieki stacjonarnej i wręczającej. Społeczność ZST po raz kolejny pokazała, że ma otwarte serce dla tych, którzy sami nie są w stanie poprosić o pomoc. Zebrano 1431,70zl, które wpłacono na konto stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w to przedsięwzięcie.

W środę 16 września 2020 r. Szkolny Klub Wolontariatu organizuje zbiórkę środków na rzecz Hospicjum Dziecięcego "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Hospicjum opiekuje się ciężko chorymi dziećmi stacjonarnie i w ramach opieki wyręczającej. To wyjątkowe miejsce zapewnia podopiecznym wszystko, czego potrzebują, od leków, poprzez środki higieny, ubranka, wyżywienie. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów. Aby ośrodek mógł zapewniać wsparcie na dotychczasowym poziomie, potrzebuje pomocy. Otwórzmy nasze serca. Jest nas wielu, dając niewiele, możemy pomóc tym chorym i najmniejszym.

Zbliżają się najbardziej rodzinne święta w całym roku. Boże Narodzenie to dni radości w gronie rodzinnym, ale też czas, kiedy samotność i tęsknota za tymi, którzy już odeszli, doskwiera najbardziej. Chcąc podzielić się świąteczną radością i osłodzić czas oczekiwania na święta, 10 grudnia 2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZST oraz przedstawiciele szkolnego zespołu “Alteracja” udali się na spotkanie z pacjentami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Turku.

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto wszystkich osób zaangażowanych w niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu działający w Zespole Szkół Technicznych w Turku przygotował sympozjum, poświęcone pracy wolontariuszy i płynącym z niej korzyściom. Uczennice opowiedziały, jakie inicjatywy podjęły w ciągu trzech lat działalności klubu. Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania była Julia Piwnicka, wolontariuszka Oazy Chorych i Niepełnosprawnych w Licheniu, która opowiedziała o swojej przygodzie z wolontariatem.

Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z samorządem uczniowskim działającym w naszej szkole przeprowadził zbiórkę książek dla dzieci i literatury młodzieżowej dla biblioteki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku. Akcję przeprowadzono w odpowiedzi na internetowy apel pracowników biblioteki.