25.05.2018r. na auli w ZST w Turku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Organizatorem była klasa 1hf Branżowej Szkoły I Stopnia. Zaproszono mamy uczniów, uczniów klas Branżowej Szkoły oraz członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zebranych gości powitała Pani dyrektor Wioletta Adamiak, życząc mamom dużo zdrowia i pociechy z dzieci oraz wszystkim udanej zabawy. Zetknięcie trzech pokoleń kobiet wywołało falę wzruszeń i wspomnień o relacjach uczeń - nauczyciel w dawnej szkole. Uczennice prezentowały swoje umiejętności artystyczne recytując wiersze, śpiewając piosenki i pokazując na modelkach własnoręcznie wykonane fryzury i makijaże.

U zaproszonych pań dziewczęta wykonały piękne stylizacje fryzury i makijażu. W trakcie imprezy goście częstowali się ciastem własnoręcznie upieczonym przez uczennice i ich mamy. Cieszymy się, mając tak aktywną i utalentowaną młodzież w ZST. Dużym sukcesem jest także zaangażowanie rodziców, którzy pomagali dzieciom w przygotowaniach do uroczystości, integrując się ze społecznością szkolną. Organizatorami przedsięwzięcia były: Agnieszka Łupina, Urszula Mokrowiecka oraz Emilia Marucha.