W kwietniu grupa młodzieży z ZST w Turku w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie (Dominik Kwiatkowski, Wiktor Szczepański, Klaudia Piątkiewicz, Natalia Prażanowska) wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych (Marzena Maćków, Ilona Wieczorek) zakwalifikowała się do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Wyzwanie Makro chefa” organizowanego przez MAKRO dla uczniów szkół gastronomicznych.

W drugiej edycji konkursu Wyzwanie MAKRO Chefa wzięło udział 20 szkół z całej Polski, których zadaniem było przygotowanie receptury na danie street food z wykorzystaniem produktów MAKRO Chef i MAKRO Premium.

12 czerwca 2018 r. jury składające się z profesjonalnych kucharzy oraz przedstawicieli MAKRO przyznało trzy nagrody za potrawy oraz trzy nagrody publiczności dla szkół, które zdobyły największą liczbę polubień na fanpage’u  oraz facebooku programu Szef dla Młodych Talentów.

Drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Turku zajęła trzecie miejsce zdobywając 977 głosów za potrawę: tortilla street podana z kiełbasą chorizo i papryczką piri-piri oraz z karczochem zanurzonym w gastriku z dodatkiem musu z białej fasoli i mango i jako nagrodę otrzyma zestawy noży MAKRO Professional oraz bony na zakupy do sieci  MAKRO.

Młodzież z ZST oraz nauczyciele, którzy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością w przygotowaniu potrawy street food serdecznie dziękują wszystkim, którzy tak chętnie zaangażowali się i oddawali głosy pod zdjęciem naszej potrawy. Jest to dla nas duże wyróżnienie oraz motywacja w dążeniu do dalszego rozwoju oraz udziału w kolejnych ciekawych konkursach kulinarnych.