Piękno, to zdecydowanie coś więcej niż tylko wygląd zewnętrzny. To postawa i  świadectwo, które możemy przekazać innym.  Dowodem takiego właśnie postrzegania jest udział  ZST w ogólnopolskiej akcji charytatywnej fundacji Rak‘n’Roll - Wygraj życie. "Daj Włos!"  to apel skierowany do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy z przeznaczeniem na peruki dla pacjentów zmagających się z problemem nowotworowym. W ostatnim czasie do akcji przyłączyły się: Daria Przybył, Zuzanna Stolarek oraz Nikola Wojciechowska.

Warto nadmienić, że swoje włosy oddali wcześniej: Dominika Pańczyk, Natalia Loch, Karolina Stępińska, Anna Marucha, Milena Przybylska, Gabriela Ruszczyńska, Marta Gozdalik, Dominika Wróblewska, Nikola Ciesielska, Seweryn Świerczyński, Beata Jerzak, Wiktoria Walkowska, Małgorzata Zając, Milena Wojtczak oraz Wiktoria Kazimierska.

Jeśli chcesz pomóc, zachęcamy do udziału w projekcie „Daj włos!”. Minimalna długość włosów jakie można przekazać to 25 cm. 

Chętnych,  w ciągu roku szkolnego, po wcześniejszym umówieniu zapraszamy do pracowni fryzjerskiej ZST Turek - sala D1. Niespodzianką dla darczyńców jest wizualizacja fryzury w programie HairConcept.  

Koordynatorem akcji jest Emilia Marucha (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)