23 października br. Mobilne Centrum Edukacyjne Erasmus+ zagościło w ZST. Dzięki temu młodzież naszej szkoły miała okazję wziąć udział w bardzo interesujących zajęciach - z robotyki, podstaw programowania oraz języków obcych - podczas których mogła m.in. przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie otrzymali ponadto kolejne cenne wskazówki dotyczące efektywnego uczenia się języków obcych przez zabawę. Bardzo podobała im się gra w przyporządkowanie znaczenia słów w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz francuskim. Świetnie poradzili sobie również w „Milionerach" w języku angielskim.

Z największym entuzjazmem młodzież podeszła do tworzenia animacji poklatkowej w 2D. Podczas pracy w grupach opracowała pomysł na film, scenorys, zaplanowała sceny oraz ujęcia. Każda z grup miała inny pomysł na film. Godnym uwagi jest fakt, iż uczniowie poradzili sobie również z udźwiękowieniem w języku obcym.

Młodzież po raz kolejny przekonała się, że uczyć można się na wiele sposobów oraz że nauka może sprawiać przyjemność i być dobrą zabawą.