Na początku maja 2022 r. kolejna grupa uczniów ZST wyruszyła do Hiszpanii, aby odbyć praktyki zawodowe w ramach projektu ,,Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 24-osobowa grupa młodzieży podnosiła swoje kompetencje zawodowe w 13 zakładach pracy w Maladze i Torremolinos w zawodach technik logistyk i technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii. Były to supermarkety, sklepy z zabawkami, sklepy, z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne, salony fryzjerskie, fryzjersko-kosmetyczne oraz barberskie. Funkcjonowanie w obcojęzycznym środowisku pracy było niezapomnianą lekcją samodzielności i pomogło rozwinąć kluczowe kompetencje uczniów. 

W czasie wolnym młodzi logistycy i fryzjerki zwiedzali Andaluzję - Kadyks, Malagę i Torremolinos, poznawali hiszpańską kulturę, kuchnię oraz podstawy języka hiszpańskiego. 

Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzają, że odbyte praktyki już na zawsze pozostaną w ich pamięci.