W dniu 27 listopada uczniowie z klas technikum (1TŻ, 2HZ, 3HZ, 4HZ) udali się na wycieczkę do Poznania, aby przenieść się w czekoladowy świat i poczuć atmosferę nadchodzących świąt. Najważniejszą częścią wydarzenia była oczywiście zabawa z czekoladą w Muzeum Czekolady w Poznaniu. Młodzież poznała tam historię powstania smakołyku, od ziarna do tabliczki, przygotowała tabliczkę w kształcie choinki i ozdobiła ją – zgodnie z własną inwencją twórczą – ulubionymi dodatkami.

W lutym b.r. uczniowie naszej szkoły: Sandra Polewska oraz Adam Doliński i Damian Wypych wraz z opiekunkami: Katarzyną Sylwestrzak i Barbarą Ressel wzięli udział w warsztatach dla Młodszych Ambasadorów programu EPAS - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. Tym razem spotkanie z udziałem przedstawicieli szkół m. in. z Poznania i Gniezna odbyło się w stolicy Wielkopolski. Warsztaty prowadził trener Mateusz Konieczny z Biura Parlamentu Europejskiego.

“Świat nie jest ani dobry, ani zły. Świat jest taki, jakim  go uczyniliśmy. Będzie takim, jakim MY go uczynimy i jakim WY go uczynicie” - takim słowami powitała Młodszych Ambasadorów pani Janina Ochojska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, inaugurując jednocześnie dwudniowy festiwal uczniowski szkół, które w tym roku rozpoczęły udział w programie EPAS (European Parliament Ambassador School).