27 listopada 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu translatorskiego z języka angielskiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie.  Celem konkursu było rozwijanie dodatkowej motywacji do uczenia się języków obcych oraz stworzenie możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. Do etapu szkolnego przystąpiło czterech pasjonatów języka angielskiego z klasy I i II technikum informatycznego. Uczniowie zmierzyli się z fragmentem powieści "Okruchy dnia" Kazuo Ishiguro -  laureata literackiej Nagrody Nobla 2017, oczywiście w oryginale.

Ich zadaniem było przetłumaczenie tekstu  na język polski. Oceniano poprawność językową oraz kreatywność. Do etapu rejonowego, który odbędzie się w ramach Dnia Filologii 18 grudnia 2019 r. w PWSZ w Koninie, zakwalifikowali się uczniowie klasy II technikum informatycznego: Julian Cidyło i Michał Mielcarski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nad przebiegiem szkolnego etapu czuwała Marta Piątkowska.