W związku ze zbliżającym się okresem świąt Bożego Narodzenia 3 grudnia br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się akcja charytatywna na rzecz uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W ramach przedsięwzięcia uczniowie klas o profilu gastronomicznym: 1 LZ, 2 FZ, 3 FZ, 4 TŻ, 3 km1, pod opieką p. Marzeny Maćków, przygotowywali w pracowni gastronomicznej między innymi: sałatki, pizzę, zapiekanki, tosty oraz smaczne ciasta i ciasteczka. Wystawione na sprzedaż smakołyki zostały wykupione przez dyrekcję, nauczycieli oraz młodzież naszej szkoły.

Oprócz wyrobów gastronomicznych na cel charytatywny przeznaczono także przyprawniki przygotowane przez uczniów  klas szkoły branżowej pierwszego stopnia,  w ramach  konkursu „Stolarz po niemiecku i po angielsku”.

Suma ze sprzedaży potraw oraz przyprawników wyniosła 1000 zł  i została przekazana na paczki świąteczne dla uczniów ZST.

Młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyła się w organizację akcji,  wykazując się przy tym dużą pomysłowością. Powierzone zadania wykonywała  rzetelnie, mając na uwadze powodzenie wspólnego przedsięwzięcia. Uczniowie mieli okazję przekonać się, ile radości sprawia praca i bezinteresowne pomaganie innym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dokonali zakupu słodkości, pomagając  tym samym potrzebującym.

{gallery}2019.12.03-akcja-charytatywna{/gallery}