Mikołajki to polska nazwa święta ku czci św. Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu.  Wg legendy święty Mikołaj przynosił  prezenty. Współcześnie w Polsce nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim słodycze.

W ZST na dzień św. Mikołaja, zgodnie z tradycją, przygotowano  szereg niespodzianek dla uczniów oraz  gości honorowych – przedszkolaków z Przedszkola Kubusia Puchatka w Turku. Uczestnicy mikołajek  mogli m. in. obejrzeć pokaz judo przygotowany przez uczniów pod opieką p. Marka Kujawy; przyozdobić w świąteczne motywy i wzory pierniki upieczone przez klasy gastronomiczne pod opieką p. Marzeny Maćków; zachwycić się układem tanecznym cheelidearek, poznać podstawy zumby, czy poddać się stylizacji włosów i paznokci  w naszej pracowni fryzjerskiej. Ponadto odbył się mecz piłki siatkowej zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego  p. Urszulę Mokrowiecką i p. Leszka Nowakowskiego.

Istotnym wydarzeniem w tym dniu było przyłączenie się naszej szkoły do akcji charytatywnej pt. "Wylosuj Anioła" prowadzonej przez Fundację "Gdy Liczy się Czas". Projekt adresowany  jest  do dzieci przebywających na oddziałach onkologii. Jego istotą jest wykonanie anonimowo kartek świątecznych z życzeniami dla chorych dzieci. Na wyróżnienie zasługuje zaangażowanie się w akcję uczniów kształcących się w zawodach:  technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik usług fryzjerskich - kl.1 FZ,  III FZ,  fryzjer - kl. 1 hsp,  a także ich opiekunów: p. Anny Stefanowskiej, p. Wioletty Naglewskiej oraz p. Teresy Piąstki. Warto nadmienić, że udało się wykonać ponad 100 kartek, które przesłaliśmy na adres fundacji.

Organizatorami mikołajek w ZST było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku oraz Agnieszka Łupina i Emilia Marucha. Fotorelację z wydarzenia przygotowali: Szymon Rybiński i Mariusz Kominiarczyk.