W dniu 11 grudnia 2019 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku już po raz dziesiąty zostały wręczone nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego ,,Co mi w duszy gra…”. Celem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest rozbudzanie artystycznej wrażliwości oraz pasji uczniów szkół powiatu tureckiego.

Konkursowe zmagania obejmują trzy niezależne kategorie: literaturę, plastykę oraz fotografię. Okazuje się, że coraz więcej osób pragnie wyrażać swoje emocje właśnie za pomocą sztuki. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 60 uczestników z różnych szkół.

Stało się już tradycją, że młodzież naszej szkoły, mimo zainteresowań technicznych, bardzo chętnie bierze udział w konkursie i zdobywa nagrody we wszystkich kategoriach.

W tym roku laury zdobyły uczennice klas pierwszych:

- w kategorii plastyka - II nagroda dla Kingi Szafoni (opiekun - Renata Kowarsz- Mrukowska),
 - w kategorii fotografia - wyróżnienia dla Amelii Kałużnej, Dominiki Kusz oraz Adrianny Kolendy (opiekun- Renata Kowarsz-Mrukowska). Gratulujemy.