W dniu 6 grudnia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Jednym z najważniejszych celów wyjazdu było obejrzenie Panoramy Racławickiej, która zrobiła na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta pod czujnym okiem przewodnika, który okazał się prawdziwą kopalnią wiedzy o Wrocławiu. Piękny spacer udowodnił nam, że to miejsce jest rzeczywiście Europejską Stolicą Kultury i można je poznawać o każdej porze roku.

Nasza trasa wycieczki wiodła przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Katedrę Wrocławską, Ossolineum, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, Ratusz i Stary Rynek. To była jednocześnie niezwykła lekcja o architekturze staromiejskiej, nawiązującej do miast niemieckich. Na koniec mogliśmy poczuć już klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, spacerując po Jarmarku Bożonarodzeniowym. To był magiczny czas  próbowania specjałów świątecznych oraz podziwiania ozdób bożonarodzeniowych. Przysłowiową wisienką na torcie było przybycie na wrocławski rynek Świętego Mikołaja. W godzinach wieczornych zmęczeni, pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do Turku.

Opiekunami były: Aldona Russek-Marczak, Małgorzata Robak-Pabiańska i Magdalena Bajzert.