10 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły (kl.4 TM, 3 TM, 3 TT, 3 EC) wraz z opiekunami wybrali  się do Poznania. Celem wyjazdu była wizyta w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Młodzież zwiedziła  Laboratorium Wyobraźni, które pozwala  zrozumieć istotę występowania zjawisk w otaczającym nas świecie, a także odnaleźć  odpowiedzi na naukowe zagadki.

Uczniowie przypomnieli sobie między innymi: co to jest widzenie 3D, jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe, a także  na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie. Poprzez eksperymenty przy stanowiskach interaktywnych wzbogacili swoją wiedzę  o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Wielką atrakcją okazała się  platforma do sterowania wirtualnym obiektem na ekranie.

Wycieczki tego typu są niezwykle istotne dla rozwoju młodzieży. Poszerzają światopogląd uczniów, rozwijają ich wiedzę i umiejętności, inspirują do wzbogacania wiadomości z fizyki, chemii i biologii.

Organizatorem wycieczki była Ewa Łączna, opiekunami  - Teresa Górska i Adela Surdyga.