W dniu 4 grudnia 2019 roku uczennica klasy IIf BSIS wzięła udział  w Wojewódzkim Konkursie  na  Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Przedsięwzięcie zorganizowała  Wielkopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu we współpracy z Hufcem Pracy we Wrześni oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni. Najważniejszym  celem konkursu było propagowanie pięknej tradycji polskiego szopkarstwa i kultywowanie obrzędów świątecznych. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, uwzględniającej wyraźne elementy Świąt Bożego Narodzenia oraz motywy regionalne. W konkursowych zmaganiach brała udział młodzież ze wszystkich jednostek organizacyjnych Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. 

Tegorocznymi laureatami zostali:
- I miejsce-  Maciej Wawrzyniak ( HP w Ostrowie Wielkopolskim),
- II miejsce-  Klaudia Toborek ( ŚHP w Turku),
- III miejsce - Maksymilian Grzegorzewski (OSiW OHP w Szamocinie).

Warto nadmienić, że jest to kolejny sukces uczennicy ZST  w ramach konkursów organizowanych przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Turku. Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.