13 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie odbyła się VII edycja Wielkopolskiego Konkursu na Najpiękniejszy Stół Świąteczny. Jego celem jest kultywowanie świątecznych tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Wigilia XXI wieku”.

Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały uczennice z klas gastronomicznych:
- Anna Misiak i Anna Młodzieniak z klasy 2FZ (I zespół),
- Weronika Dębowska i Julia Gralińska z klasy 1 LZ (II zespół ).
Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali nakrycie stołu dla 4 osób do zaproponowanego menu na rodzinną kolację wigilijną. Dekoracje wykonane przez uczennice naszej szkoły utrzymane były w stylu ekologicznym. Wśród ozdób znalazły się: plastry drewna, własnoręcznie ozdobione pierniczki, suszone pomarańcze, szyszki, jarzębina oraz gałązki świerku. Dziewczęta sporządziły również menu oraz winietki z ciasta piernikowego. Na stole nie zabrakło także opłatka ułożonego na sianku i Biblii. Stół udekorowany przez Annę Misiak i Annę Młodzieniak zajął  II miejsce.

Jury oceniało prawidłowy dobór bielizny i zastawy stołowej do przygotowanego menu, ułożenie zastawy zgodnie z przyjętymi zasadami, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością oraz ekologicznym trybem życia, pomysłowość i oryginalność własnoręcznie wykonanej dekoracji,  a także  estetykę stołu.

Uczennice do konkursu przygotowywała pani Karolina Łajdecka.