Takie zagadki ortograficzne musieli rozwiązywać uczestnicy dwudziestej trzeciej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,Spotkania z panem Ambrożym”, który odbył się 13 grudnia w I LO w Turku. Już o 8.30 wyłonieni w szkolnych eliminacjach mistrzowie ortografii przystąpili do bardzo trudnego dyktanda, którego wyniki pozwoliły wybrać trzy najlepsze trzyosobowe drużyny. Ostateczne starcie gigantów ortografii nastąpiło w drugiej części-quizie.

Organizatorzy konkursu piętrzyli przed uczestnikami bardzo trudne, choć pełne humoru zadania. Nawet publiczność zaangażowała się w tropienie zagadek typu: zharowany nicnierobieniem czy hochsztapler.

Jury ustaliło końcowy wynik po dziesięciu konkurencjach. Pierwsze miejsce drużynowo zajęła Kornelia Komorska, drugie Rafał Kołata, a trzecie Patryk Pawlak.

Konkurs "Spotkania z panem Ambrożym” był ciekawą lekcją ortografii, realizowaną w myśl zasady "uczyć - bawiąc". Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Renata Kowarsz - Mrukowska, Iwona Mielczarek oraz Barbara Witkowska.