W dniu 17 grudnia  2019 roku w Zespole Szkół  Technicznych w Turku odbyło się w rozstrzygnięcie konkursu  "Lernkartei – Berufliche Fachbegriffe w języku niemieckim i angielskim". Celem przedsięwzięcia było propagowanie i poszerzanie wiedzy z  języka niemieckiego i angielskiego zawodowego,  rozwijanie kompetencji językowych oraz rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży zainteresowania językiem niemieckim i angielskim.

Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich klas. Zadaniem uczestników było przygotowanie fiszek  zawodowych. Miejsce pierwsze zajął uczeń  klasy I TI Kacper Łakomicki, miejsce drugie - Anna Misiak z klasy II FZ, a  miejsce trzecie - Katarzyna Karbowa  z  klasy III TA.

Organizatorkami konkursu były panie: Aldona Russek - Marczak, Monika Stefanowska  i Katarzyna Sylwestrzak.