W dniu 20 stycznia 2020 r. adepci fryzjerstwa (uczniowie klas BSIS i technikum) uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym oraz praktycznym związanym ze swoją branżą. Spotkanie uatrakcyjniła także prezentacja nowości oferowanych przez renomowaną markę ALFAPARF Milano. Młodzież z uwagą wysłuchała ciekawostek dotyczących produktów, a co ważniejsze, samodzielnie je przetestowała w pracowni fryzjerskiej ZST pod okiem fachowca – fryzjera stylisty Piotra Husara, współpracującego od wielu lat z włoską marką.

Warsztaty obejmowały: koloryzację trwałą, koloryzację ton w ton, koloryzację bezpośrednią, rozjaśnianie oraz pielęgnację i podstawy stylizacji fryzur. Wszystkie te procesy opierały się na bazie profesjonalnych kosmetyków i technologii najnowszej generacji. Na zakończenie szkolenia uczennice najbardziej zaangażowane w pokaz i pracę z klientem, otrzymały od naszego gościa upominki ufundowane przez ALFAPARF Milano.

Warsztaty będą miały charakter cykliczny, a ich formuła doskonale wpisuje się w potrzebę ciągłego kształcenia w tej dziedzinie.

Organizatorami doskonalenia zawodowego były: Emilia Marucha oraz Milena Przybylska.