Fryzjerstwo jest wymagającym rzemiosłem, nierozerwalnie związanym z inną dziedziną - ze sztuką.  To profesja, która nieustannie domaga się świeżości, twórczych inspiracji i kreatywności. Dobry stylista jest kreatorem obdarzonym talentem estetycznym, zmysłem oraz wyczuciem indywidualnych oczekiwań swoich klientów. 

Uczniowie naszej szkoły nie ustają w poszukiwaniach inspiracji, w doskonaleniu warsztatu pracy, zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności. Dlatego też, w dniu 18.02.2020  r.,  wybrali się wraz z opiekunami: p. Anną Dzikowską, p. Aldoną Russek -Marczak oraz p. Emilią Maruchą do Poznania na  niecodzienną lekcję w salonie WS Academy Wierzbicki & Schmidt, podczas której - pod czujnym okiem stylisty fryzur, pochodzącego z Turku fryzjera i wokalisty, absolwenta ZST w Turku  Adriana Skopińskiego - adepci fryzjerstwa mogli obserwować pracę najlepszych w branży. Modelką  Śpiewającego Fryzjera zgodziła się zostać p. Aldona Russek-Marczak. Jej metamorfoza i pokaz stylizacji wywołały wiele emocji.

Po wizycie w salonie p. Tomasza Szmidta i Andrzeja Wierzbickiego, znanych z programu „Ostre cięcie”, uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Narodowego w Poznaniu, by w ciszy i skupieniu móc kontemplować dzieła sztuki, niejednokrotnie znane wcześniej z publikacji książkowych. Inny rodzaj sztuki uczniowie obejrzeli w Starym Browarze, zwiedzając wystawę czasową pt. „Jestem dziełem sztuki”, brytyjskiego artysty Daniela Lismore’a, stanowiącą swoisty melanż historii i popkultury. 

W imieniu organizatora wycieczki p. Emilii Maruchy dziękujemy WS Academy Wierzbicki & Schmidt oraz p. Adrianowi Skopińskiemu za wyjątkową lekcję w tak prestiżowym salonie.

{gallery}2020.02.18-poznan{/gallery}