Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku z klas gastronomicznych uczestniczyli w dniu 26 lutego 2020 r. w wycieczce do Warszawy, której celem były  XII Międzynarodowe Targi  Expo Sweet. Te najsłodsze dla branży cukierniczej i lodziarskiej targi odwiedzili zarówno wystawcy z Polski, jak i zagranicy (głównie z Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Niemiec). Na swoich stoiskach przedstawili całościową ofertę wyposażenia kawiarni, piekarni, cukierni, lodziarni oraz restauracji, a także pełen asortyment produktów i półproduktów cukierniczych koniecznych do stworzenia odpowiedniego menu.

Dzięki temu uczestnicy targów mieli możliwość odkrycia nowych wyśmienitych smaków różnych rodzajów lodów ( czekolada- słony karmel, czarna wiśnia), deserów, ciast, tortów oraz degustacji kawy przygotowanej przez zawodowych baristów.

Ciekawą atrakcją  była możliwość obejrzenia arcydzieła cukierniczego, czyli  mistrzowskiego tortu w wykonaniu Jowity Woszczyńskiej, który wygrał na odbywających się w Mediolanie Mistrzostwach Świata w Dekoracji Tortów. Ten wyjątkowy smakołyk ozdobiony był przepięknymi obrazami, rewelacyjnymi rzeźbami w perfekcyjnie odwzorowanych kolorach.

Uczniowie z ZST z zainteresowaniem obserwowali zmagania tegorocznych uczestników Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, których  tematem przewodnim były „Igrzyska olimpijskie”.

Udział w targach umożliwił także naszym uczniom bezpośrednie  spotkanie ze znanymi autorytetami kulinarnymi, między innymi - Kurtem Schellerem i Łukaszem Pielakiem, którzy zaprezentowali  najnowsze desery lodowe na sezon 2020.

Ta niezwykła wycieczka do krainy magii cukierniczej była dla uczniów kierunków żywieniowych ZST  okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie cukiernictwa, piekarstwa oraz lodziarstwa.

Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się pokazy z wykorzystaniem pięknych dekoracji czekoladowych oraz pokaz piekarski surowców marki Bakels.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków i Ilona Wieczorek.