4 marca 2020 r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz zostali wprowadzeni w świat najnowocześniejszego cukiernictwa, uczestnicząc  w warsztatach gastronomicznych pod hasłem „Desery klasyczne i monoporcje”. Kulinarnych inspiracji dostarczyli: szef kuchni restauracji AQUA RESTURANT Jan Nawrocki i jego współpracownik Marek Szlosarczyk. Aqua Restaurant to autorski gastronomiczny projekt w bezpośrednim sąsiedztwie uniejowskich term. Restauracja jest częścią czterogwiazdkowego Aparthotelu "Termy Uniejów".

Jan Nawrocki swoją zawodową karierę rozpoczął w Hotelu Remes Sport’s & Spa w Opalenicy, a doświadczenie zdobywał w prestiżowych poznańskich restauracjach. Zanim rozpoczął pracę w Uniejowie, zajmował stanowisko szefa kuchni w restauracji Miodova Restaurant, położonej na krakowskim Kazimierzu.

Mistrzowie kulinarni wraz z młodzieżą - wykorzystując najlepsze polskie i lokalne produkty - przygotowali  w czasie spotkania unikatowe cukiernicze aranżacje nawiązujące do tradycji naszego regionu. Młodzi kucharze podczas warsztatów nabyli umiejętności temperowania czekolady, przygotowywania musów, kremów, żelek, składania monoporcji, dekorowania w stylu „glacage”, pracy z surową masą serową oraz łączenia kompozycji smakowych.

Zwieńczeniem spotkania była degustacja wcześniej przygotowanych deserów klasycznych i monoporcji, takich jak: mus czekoladowy z glacage, leśna ostrężyna, domowa chałwa, sernik brulle. Adepci sztuki kulinarnej otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach oraz upominki ufundowane przez Aparthotel.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków, Ilona Wieczorek i Karolina Łajdecka.