PRETTY WOMAN to pokaz stylizacji fryzjersko – kosmetycznych w wykonaniu uczniów ZST w Turku, który na stałe wpisał się w kalendarz obchodów Dnia Kobiet w naszym mieście oraz powiecie. Odbywa się on cyklicznie od 2014 roku w MDK i cieszy coraz większą  popularnością. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku - Sławomir Kosobudzki, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych - Marian Kiszewski oraz Stanisław Pawlak, reprezentanci TUTW oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej SINTUR w Turku.

Pierwszą część tegorocznego „PRETTY WOMAN” tradycyjnie stanowił Międzyszkolny Konkurs Językowy „Styling and Make-Up Artist” dotyczący stylizacji i adresowany dla uczniów klas ósmych. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych, którzy w godzinach dopołudniowych w auli ZST rozwiązywali zadania konkursowe. Rozstrzygnięcie tej rywalizacji oraz wręczenie nagród miało miejsce w Miejskim  Domu Kultury.

 Klasyfikacja w zakresie języka niemieckiego była następująca:
- I miejsce –  Gabriela Rychlik (ZS w Przykonie), Dominika Rawińska (ZSP w Dobrej),
- II miejsce – Konrad Kwiatkowski (ZSP w Dobrej), Wiktoria Walczyńska (ZSP w Grzymiszewie),
- III miejsce -.Amelia Bamberska ( ZS w Przykonie), Natalia Grześkiewicz (SP w Tuliszkowie).

Nagrodzeni w kategorii języka angielskiego:

- I miejsce – Martyna Milczarek (ZSP w Dobrej), Karolina Koszela (ZSP w Dobrej)
- II miejsce – Wiktor Łysiak (ZS w Przykonie), Tomasz Sikora (SP w Tuliszkowie),
- III miejsce – Gabriela Małecka (ZSP w Grzymiszewie), Zuzanna Rusek (ZS w Przykonie).

Ważnym  punktem imprezy były oficjalne podziękowania, które otrzymali ochotnicy za przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej - Rak‘n’Roll Daj Włos! Możemy odnotować z wielką dumą, że już ponad 50 osób  ofiarowało swoje długie włosy  chorym zmagającym się z problemem nowotworowym. W ostatnim roku do tej szlachetnej akcji przystąpili: Nikola Ciesielska, Nikola Wojciechowska, Gabriela Kwiatkowska, Daria Przybył, Karolina Sawicka, Aleksandra Zawada, Emilia Zofia Paś, Kamila Rosiak, Paweł Buchali, Damian Koralewski, Martyna Milczarek, Karina Zielińska oraz Ania Pacholska. Ze specjalną  dedykacją dla nich wystąpili młodzi artyści z ZST, którzy przygotowali krótki recital. Profesjonalny występ Jakuba Białasa, Oskara Brzostowskiego oraz  Adriana Przybyła wywołał wielki aplauz zgromadzonej publiczności.

Główną część Pretty Women wypełnił emocjonujący pokaz stylizacji fryzjerskich i kosmetycznych tworzonych "na żywo". Od lat ma on charakter happeningu - zajęć otwartych. Uczniowie klas fryzjerskich BSIS oraz technikum wykonywali: makijaże, manicure hybrydowy, upięcia, warkocze i fryzury artystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz absolwentki naszej szkoły - Sary Dzikowskiej, która przygotowała profesjonalną prezentację makijażu wieczorowego. Dużym talentem scenicznym wykazali się także prowadzący imprezę: Kinga Kwaśna oraz Adrian Przybył, którzy z łatwością nawiązywali kontakt z publicznością, co jest istotne w czasie warsztatów otwartych.

Spotkania tego typu, jak zgodnie podkreślali: dyrektor ZST – p. Wioletta Adamiak oraz dyrektor MDK – p. Paweł Siwiński, są niezwykle cenne w procesie edukacji. Integrują uczniów, szkoły oraz instytucje kulturalne. Wpływają korzystnie na nawiązywanie relacji międzyludzkich, doskonalenie warsztatu pracy, a przede wszystkim dają możliwość prezentacji talentów i uzdolnień.

Organizatorem głównym oraz koordynatorem PRETTY WOMAN jest Emilia Marucha. Współorganizatorzy to: Anna Dzikowska, Milena Przybylska, Beata Moszczyńska, Agata Jeżak – Komorska, Magdalena Bajzert, Agata Buchali, Małgorzata Robak - Pabiańska, Magdalena Kliszewicz, Joanna Tomaszewska, Anna Stefanowska oraz Mariusz Kominiarczyk.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki wsparciu: Starostwa Powiatowego, Rady Rodziców ZST Turek,  Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZST w Turku.