W dniu 11 czerwca 2024 r. uczniowie drugiej klasy informatycznej wzięli udział w rajdzie rowerowym nad zbiornik wodny w Przykonie. Trasa rajdu przebiegała następująco: Turek - Szadów -Pęcherzew - zbiornik Bogdałów - Krwony - Janiszew - Sacały - Posoka - Radyczyny - Młyniska - zalew Przykona - Psary - Osadnik - Gajówka – Laski - Turek. Uczestnicy rajdu pokonali na swoich rowerach łącznie 42 km.

Celem rajdu było propagowanie aktywnego oraz zdrowego trybu życia, zasad ruchu drogowego wśród młodzieży, a także  jazdy na rowerze jako formy aktywności fizycznej. Nad zbiornikiem wodnym w Przykonie uczniowie wraz z opiekunami zorganizowali grilla oraz  mecz w piłkę siatkową.

Pogoda oraz humory w pełni dopisywały wszystkim uczestnikom tej rowerowej wyprawy, a jej inicjatorami byli nauczyciele ZST: Magdalena Raźna, Adam Gomółka, Lidia Rabczewska oraz Wioletta Naglewska.