10 czerwca 2024 r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem „Kadr na Powiat Turecki”, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Turku. Była to już siudma edycja konkursu, która, tak jak wcześniejsze, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Konkurs miał na celu zachęcenie młodych pasjonatów fotografii do odkrywania uroków swojego lokalnego otoczenia i uwiecznienia ich w wyjątkowych kadrach. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić unikalne spojrzenie na Powiat Turecki, ukazując jego piękno, zabytki, krajobrazy, czy też codzienne życie mieszkańców.

Do konkursu zgłoszono ponad 80 prac ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. Warto zaznaczyć, że w tegorocznej edycji była duża rozpiętość wiekowa wśród laureatów. Bardzo cieszymy się, że konkurs zaciekawił także najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Spośród nadesłanych prac wyłoniono pięć i przyznano:

I miejsce - Beata Tomasik - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie – zdjęcie "Zachód nad Przykoną"

II miejsce - Vanessa Grynda - Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku – zdjęcie "Słodków w blasku..."

III miejsce - Julia Lewandowska - Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku - „Ostatnie promienie słońca nad Przykoną"

Wyróżnienia:

Wiktor Sztuder - Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku - "Wieczorny spektakl nad stawem"

Gabriela Włodarczyk - Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku – „Chmury”


Wszystkim, którzy nadesłali swoje prace, bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Za ufundowanie nagród rzeczowych dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz firmie Helion.


Galeria najciekawszych prac: