W kwietniu 2024 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Masters of Vectors. Konkurs dotyczył tworzenia i edycji obrazów cyfrowych w oprogramowaniu do grafiki wektorowej. Zadanie polegało na odwzorowaniu zdjęcia w „wektorach”. Praca miała być wykonana jak najdokładniej i w ograniczonym czasie.

Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się dwie uczennice:
– Wiktoria Gruchot – kl. 4TG,
– Aleksandra Chrzuszcz – kl. 4TG.

Finał konkursu odbył się 25 maja 2024 r. w siedzibie firmy IT Media w Warszawie. Wzięło w nim udział 26 szkół z całej Polski. Wszyscy uczestnicy etapu finałowego prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności.

Organizatorem konkursu jest firma ITI Media, znana z dystrybucji oprogramowania graficznego grupy Adobe oraz promowania młodych talentów w dziedzinie nowoczesnych technologii graficznych.

Opiekunami konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych.