24 kwietnia grupa uczniów z ZST w Turku ( klasy o kierunkach kształcenia - technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii oraz technik usług żywienia) odwiedziła ANS w Koninie. Celem wizyty były warsztaty oraz wykłady dotyczące zagadnień branżowych. Adepci fryzjerstwa, kosmetologii i gastronomii uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez wykładowców Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Pani mgr Iwona Nolbert – menedżer kierunku kosmetologia, wygłosiła ciekawy wykład na temat „Polscy kreatorzy mody światowej” oraz zapoznała nasze uczennice z wachlarzem zajęć praktycznych, realizowanych z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń do zabiegów z kosmetologii i podologii. Uczniowie klas o profilu gastronomicznym wysłuchali wykładu pani Ewy Grabarczyk-Szewczyk na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Prowadząca przypomniała młodzieży zasady prawidłowego odżywiania. Uczniowie zapoznali się także z nowoczesnym wyposażeniem pracowni dietetyki. Każdy mógł poznać analizę składu swojego ciała, przeprowadzoną na analizatorze ACCUNIQ BC 380. Określa ona błyskawicznie zawartość tkanki mięśniowej i tłuszczowej w organizmie. Ponadto uczestnicy wyjazdu zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni oraz zwiedzili wybrane pracownie.

Wizytę w ANS zakończyło spotkanie z Dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu – panią dr Edytą Bielik, które otworzyło perspektywę kolejnych, cyklicznych spotkań.

 

Organizatorami wyjazdu były: Emilia Marucha, Karolina Łajdecka oraz Patrycja Sikora.