Realizowany w tym roku przez Polską Izbę Mleka projekt: “Młodzi Szefowie Kuchni” zakładał przeprowadzenie w różnych regionach kraju cyklu trzech konferencji przeznaczonych dla nauczycieli zawodu w szkołach gastronomicznych. 12 kwietnia 2024 r., w Toruniu, w ww. projekcie wzięli udział nauczyciele przedmiotów gastronomicznych Zespołu Szkół Technicznych w Turku: Aneta Kurzawa, Marzena Maćków i Ilona Wieczorek.

Pod czujnym okiem szefa kuchni i dietetyka Artura Wesoły nauczyciele przygotowali potrawy kulinarne z mleka i jego przetworów. Podczas warsztatów pojawiła się zupa na maślance, zakwasie z chrzanem, ze skwarkami z chorizo oraz danie zasadnicze: kopytka z wędzonym twarogiem, bobem i musem z kalafiora, polane brązowym masłem oraz deser: paris–brest.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał przepis, instruktaż, scenariusz lekcji praktycznych oraz podstawowe produkty mleczne w celu przeprowadzenia w szkole zajęć warsztatowych dla uczniów.

W naszej szkole warsztaty kulinarne z udziałem uczniów klas o profilu gastronomicznym zostały przeprowadzone 29 kwietnia. Podczas zajęć młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat walorów i właściwości odżywczych mleka oraz sposobów jego wykorzystania w kuchni.