7 kwietnia 2020 roku rozpoczął się konkurs online organizowany przez Ogólnopolski program dla szkół gastronomicznych „Szef dla młodych talentów” dokształcaj się online przeznaczony dla uczniów klas gastronomicznych. Wyzwanie w tym konkursie podjęła uczennica z Zespołu Szkół Technicznych w Turku z klasy 2 FZ w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych Weronika Bzdak. 

Konkurs ten składa się z kilku etapów: 

- Wypełnianie testów wiedzy,

- Aktywne udzielanie odpowiedzi na pytania,

- Udział w weekendowych wyzwaniach kulinarnych w przygotowaniu dań. 

W każdym z tych wyzwań zdobywała się punkty, aczkolwiek weekendowe wyzwania, były dobra okazją, aby zdobyć aż 8 E-punktów! 

24 kwietnia odbyło się pierwsze z trzech kulinarnych wyzwań polegające na przygotowaniu dań. 

Na pierwszy ogień poszła czekolada, z niej uczestnicy mieli za zadanie przygotować deser. Weronika przygotowała mus czekoladowy z dodatkiem malin. Dodatkowym aspektem rywalizacji była premia punktowa. Za największą ilość like pod zdjęciem przygotowanego deseru, można było otrzymać aż 5 E-punktów! Dzięki pomocy uczniów i nauczycieli naszej szkoły, udało się otrzymać dodatkowe punkty, przez co nasza uczennica wysunęła się na prowadzenie i tym samym zdobyła największą liczbę like.. 

15 maja pojawiło się kolejne wyzwanie przygotowane przez szefa Tomasza Świerczek z Akademii Inspiracji MAKRO w Krakowie. Zadaniem uczestników było przygotowanie dania z wykorzystaniem szparagów uczennica przygotowała pieczone szparagi zawinięte boczkiem, podane z jajkiem w koszulce. Ostatnie weekendowe wyzwanie odbyło się 5 czerwca, przygotowane zostało przez Cezarego Powała i Michała Grzywacz ze studia kulinarnego w hali nr1 MAKRO Polska w Warszawie. Zadaniem uczestników było przygotowanie przystawki z ulubionym serem. Weronika przygotowała przystawkę z wykorzystaniem sera camembert, który był zapiekany z malinami.

Tym sposobem ze 100 uczniów z całego kraju, którzy przyłączyli się do udziału w akcji

„Dokształcaj się online” 3 lipca 2020 została ogłoszona lista zwycięzców, w których znalazło się „ dziesięciu wspaniałych” uczniów, między innymi uczennica z Zespołu Szkół Technicznych Weronika Bzdak, która będzie reprezentować szkołę w Ogólnopolskim Teście Kulinarnym Makro.