W dniach 10-12 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce: Sandomierz – Bieszczady – Łańcut. Bogaty program wycieczki oraz niesamowita atmosfera zapewniły młodzieży świetną zabawę połączoną z poznaniem górskiego krajobrazu. Po przyjeździe do Sandomierza i przejściu przez Bramę Opatowską uczniowie zwiedzili Dom Długosza, Muzeum Okręgowe i pokonali Podziemną Trasę Turystyczną. W wolnym czasie spacerowali po zespole architektoniczno-krajobrazowym zabytkowego rynku. Miasto zachwyciło zwiedzających pięknymi kamieniczkami, przyjazną atmosferą i wspaniałym renesansowym ratuszem o gotyckim rodowodzie.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęto od wyjazdu do Baligrodu, w którym uczniowie pod pomnikiem ofiar UPA oddali hołd pomordowanym. Następnie, wraz z przewodnikiem, grupa wyruszyła na pieszą wędrówkę szlakiem: Przełęcz Wyżniańska – schronisko PTTK – Mała Rawka – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne. Aktywnie spędzony na szlaku górskim dzień, zakończony spacerem po tamie nad Soliną oraz odpoczynkiem w cieniu urokliwego i wielce atrakcyjnego Jeziora Solińskiego, zapisał w pamięci uczestników malownicze widoki tego regionu.

Ostatnim punktem programu wycieczki był Łańcut. Tutaj młodzież zwiedziła przepiękny zamek oraz powozownię. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Wycieczka była nie tylko źródłem cennej wiedzy o pięknym regionie naszego kraju, lecz także wspaniałą formą odpoczynku, spędzenia czasu wolnego i integracji uczniów różnych klas naszej szkoły. Trzydniową wyprawę swoimi opowieściami umilał przewodnik.

 Wycieczka odbyła się w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Tomasz Szczap, Elżbieta Madajska, Monika Stefanowska i Paweł Piętka.