10 maja  2023 roku na boisku II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie odbyły się Mistrzostwa Rejonu  Konińskiego w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach udział wzięli reprezentanci sześciu szkół: II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, III Liceum Ogólnokształcącego Koninie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, I Liceum Ogólnokształcącego w Turku i Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja  naszej  szkoły, po pokonaniu:  I Liceum Ogólnokształcącego w Turku (2:0), Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych
w Żychlinie (2:0) oraz – w półfinale –  III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie (2:0)  awansowała do finału. W finale, po emocjonującej walce,  uległa gospodarzom  2:1.  

Reprezentacja ZST w Turku, zajmując  II miejsce, uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca 2023 we Wrześni.

Naszą szkołę reprezentowali: Walaszczyk Dawid i Mikołaj Jóźwiak.

Opiekę nad uczniami sprawował Wojciech Szymański.