W warsztatach szkolenia praktycznego Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie – kucharz". Wydarzenie miało miejsce 14 marca 2023 roku. W zmaganiach praktycznych rywalizowało pięć zespołów reprezentujących hufce pracy. Zadaniem uczestników było przygotowanie zestawu obiadowego składającego się z rolady z sosem pieczarkowym, ziemniaków puree oraz surówki z sałaty, rzodkiewki i papryki. Konkurs przebiegał pod czujnym okiem komisji, której przewodniczącym był finalista programu „Master Chef" Pan Mateusz Krojenka.

W konkursie wzięła udział uczennica naszej szkoły Estera Fret, która, po zaprezentowaniu swojej  wiedzy teoretycznej i praktycznej, uplasowała się na trzecim miejscu. Uczennica otrzymała atrakcyjną nagrodę, dzięki której będzie mogła rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Gratulujemy wszystkim zawodnikom zapału i zaangażowania włożonego w sztukę gotowania oraz życzymy dalszego rozwoju.