W kalendarz obchodów Dnia Kobiet w naszym mieście oraz powiecie na stałe wpisał się pokaz stylizacji fryzjersko-kosmetycznych „PRETTY WOMAN”  w wykonaniu uczniów ZST w Turku. Tegoroczna impreza po raz pierwszy w całości odbyła się w murach ZST. Gościem wydarzenia była p. Andżelika Drzewiecka, właścicielka Studia DIAMENT, która podzieliła się z zebranymi uwagami  nt. działalności w sferze beauty,  oraz wizażystka, absolwentka naszej szkoły, p. Sara Dzikowska, właścicielka Studia Glamour, która wykonała pokaz makijażu wieczorowego. Swoją obecnością zaszczyciła nas także przedstawicielka Cechu Rzemiosł Różnych p. Agnieszka Stasiak oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku, którzy swoimi stylizacjami przenieśli zebranych do czasów starożytnej Grecji.

Pierwszą część tegorocznego „PRETTY WOMAN” stanowił, adresowany do uczniów klas ósmych, Międzyszkolny Konkurs Językowy „Styling and Make-Up Artist” dotyczący stylizacji. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych z Turku oraz powiatu tureckiego.

 Wyniki  konkursu przedstawiają się następująco:
– I miejsce –  Anna Bałdyka  (SP Cisew),
– II miejsce – Amelia Łukasik (ZS w Przykonie),
– III miejsce – Dagmara Gniewkowska ( ZS w Przykonie).

Ważnym punktem performancu był gościnny występ zespołu NA PRZEKÓR, reprezentującego MDK Turek (opiekun – p. Paweł Grabara) oraz uczniów ZST przygotowanych przez p. Joannę Tomaszewską-Sikorę. Zarówno wykonawcy piosenek, jak i scenek kabaretowych spotkali się z dużym aplauzem publiczności,
a miła atmosfera, jaką wprowadzili, była niewątpliwie dużym atutem wydarzenia.

Główną część „PRETTY WOMAN” wypełnił pokaz stylizacji fryzjerskich
i kosmetycznych, który od lat ma charakter happeningu. Uczniowie klas fryzjerskich BSIS oraz technikum wykonali: upięcia i fryzury artystyczne, makijaże oraz manicure hybrydowe.

Uroczystość stała się także okazją do przeprowadzenia eliminacji szkolnych konkursu pt. MÓJ WYMARZONY ŚLUB, podczas których oceniano fryzurę oraz makijaż okolicznościowy. Decyzją jury laureatami zostali:

I miejsce – Oskar Ogrodowczyk  *Salon Fryzjerski ASIA,

II miejsce – Gabriela Jesiołowska *Salon Odnowy METAMORFOZA Iwona Kowalska,

III miejsce – Daria Spychała *Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Karolina Banasiak.

Impreza „PRETTY WOMAN” stanowi cenny element procesu edukacji. Integruje uczniów oraz instytucje kulturalne, wpływa korzystnie na relacje międzyludzkie, doskonalenie warsztatu pracy, a przede wszystkim daje możliwość prezentacji talentów i uzdolnień wychowanków. Zachęcamy od obejrzenia fotorelacji
z wydarzenia oraz prezentacji multimedialnej pt. „Kobieta ma wiele twarzy”  wykonanej przez uczennicę kl. 3EF Martynę Durzyńską.

Organizatorem głównym oraz koordynatorem PRETTY WOMAN jest p. Emilia Marucha. Współorganizatorzy: Anna Dzikowska, Beata Moszczyńska, Agata Jeżak-Komorska, K. Sylwestrzak, Magdalena Kliszewicz, Małgorzata Robak-Pabiańska, Joanna Tomaszewska, Anna Stefanowska oraz Mariusz Kominiarczyk. Autorzy fotografii: Szymon Rybiński, Ksenia Krupa.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki wsparciu: Starostwa Powiatowego w Turku, Rady Rodziców ZST w Turku oraz wydawnictw: Pearson, Klett i MM Publications.