Europejski Dzień Języków Obcych, obchodzony corocznie 26 września, to święto europejskiej różnorodności językowej oraz okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków. Oba aspekty są ważne, gdyż różnorodność językowa jest podstawowym elementem europejskiej tożsamości kulturowej, a zdolność posługiwania się różnymi językami otwiera szerokie możliwości. Z tej okazji Fundacja Polskie Forum Migracyjne we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce przygotowała online’owe gry o różnorodności językowej.

Uczniowie wykonywali zadania, które wymagały posługiwania się językami obcymi (tymi, których się uczą lub których zupełnie nie znają) oraz przywołania wiadomości na temat Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej. Podczas gier na popularnej platformie Zoom uczniowie we współpracy z  trenerką PFM wykorzystywali różnorodne aplikacje do nauki języków obcych, m.in. Menti czy Kahoot. Cele gry to przede wszystkim wzmacnianie kompetencji językowych, wsparcie młodzieży w przełamywaniu bariery językowej, wspieranie kompetencji poznawczych oraz społecznych, a także poczucia własnej wartości.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patrycja Chmiela, Natalia Jasiak, Michał Mielcarski, Mateusz Pasternak, Bartosz Pawlak, Szymon Rybikowski, Konrad Szliwa, ze wsparciem technicznym i duchowym Michała Zydorczyka;) 

Warto nadmienić, iż nasza szkoła jako uczestnik programu Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) znalazła się w gronie 8 szkół w Polsce, które zostały zaproszone do wspólnej rywalizacji. 

Czekamy na oficjalne wyniki!