W sobotnią noc, 21 stycznia, na 103 dni przed maturą odbył się bal studniówkowy tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i  Rozwoju Wsi – pan  Ryszard Bartosik oraz Starosta Powiatu Tureckiego – pan Dariusz Kałużny. Wszystkich przybyłych gości powitali – Amelia Kałużna i Damian Wypych. Dyrektor ZST – pani Wioletta Adamiak, przedstawiciele władz oraz rodziców życzyli tegorocznym  maturzystom osiągnięcia jak najlepszych wyników na egzaminach, realizacji zawodowych marzeń oraz wspaniałej zabawy i niezapomnianych chwil. Sobotni wieczór stał się okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale i podziękowań. Uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wsparcie, cierpliwość, inspirację do nauki  i ciągłych poszukiwań. Do rodziców skierowali słowa wdzięczności za bezwarunkową miłość i przygotowanie studniówki.

Oficjalną część uroczystości zamknął  przepiękny polonez w wykonaniu 36 par, który zachwycił wszystkich gości. Podobnie jak w latach ubiegłych układ choreograficzny przygotowały panie – Urszula Mokrowiecka oraz Edyta Staszak.

Bal dostarczył uczniom radosnych przeżyć. Z pewnością będą wielokrotnie wracać pamięcią  do wydarzeń z tamtej nocy.