20 grudnia 2022 r. w Kowalewie Opactwie odbyły się kolejne zmagania sportowców w unihokeju, w których uczestniczyło 6 najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego. Oprócz reprezentacji naszej szkoły w rozgrywkach udział wzięli uczniowie z ZSE w Słupcy, ZSP 1 w Jarocinie, ZSZ w Wolsztynie, ZST oraz ZSPiU w Gnieźnie. Mecze oglądało się z wielką przyjemnością. Wszystkich zawodników cechowała determinacja, wola walki oraz wiara w zwycięstwo. Drużyna naszej szkoły, po dwóch wygranych, emocjonujących meczach i wyjściu z grupy na pierwszym miejscu,  w pięknym stylu pokonała zespół z Gniezna, co zapewniło nam awans do ścisłego finału województwa. 

Mecz finałowy naszego zespołu  rozegrany z zespołem z Jarocina cechowały wielkie emocje – trzy tercje zakończyły się remisem. Rozstrzygnięcie przyniosła dogrywka, w której zabrakło nam odrobiny szczęścia i ostatecznie nasi chłopcy zajęli 2 miejsce. Poziom gry był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy  sukces, jakim jest  zdobycie 2 miejsca i  tytułu wicemistrza Wielkopolski.

Reprezentacja chłopców  wystąpiła w składzie: Igor Arent, Kamil Gorzelańczyk, Filip Banasiak, Patryk Banasiak, Krystian Kolasiński, Jakub Kolasiński, Mateusz Miśko, Dominik Kolasa, Krystian Sylwestrzak, Mateusz Kałużny, Jakub Badeński.

Opiekun drużyny: Jolanta Roszkowska