W dniu 18.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły: Sandra Polewska oraz Marek Adamski i Szymon Szczeciński wraz z opiekunkami: Katarzyną Sylwestrzak i Barbarą Ressel wzięli udział w warsztatach dla Młodszych Ambasadorów programu EPAS - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. Spotkanie odbyło się w Warszawie. Warsztaty prowadził trener Mateusz Konieczny z Biura Parlamentu Europejskiego.

Uczestnicy mieli okazję zastanowić się nad aktualnymi problemami młodych ludzi w Europie, rozwijać kompetencje przydatne w realizacji inicjatyw podejmowanych w ramach programu ale i wykazać się swoją innowacyjnością, między innymi na temat nowych rozwiązań w edukacji
w Polsce czy w kwestii ochrony środowiska. Uczniowie naszej szkoły pozytywnie wyróżnili się zwyciężając w dwóch quizach:  o projektach oraz stronach internetowych Unii Europejskiej.

Warsztaty prowadzone były w sposób ciekawy i dynamiczny. Młodsi Ambasadorzy z różnych szkół  w Polsce, m.in. z województw mazowieckiego, lubelskiego i wielkopolskiego mogli poznać się, wymienić doświadczeniami oraz pomysłami.