W dniu 17 listopada 2022 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Turku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i rozstrzygnięcie kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu ,,Złap za stery do swojej kariery”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i pasji młodzieży, inspirowanie do opracowania własnej ścieżki kariery zawodowej i popularyzowanie wiedzy z zakresu problematyki oraz planowania kariery. Realizacja przedsięwzięcia była poprzedzona warsztatami z zakresu kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej, które opisano w poprzednim artykule. 

7 listopada, nauczyciele ZST przeprowadzili etap szkolny konkursu, w którym wyłoniono pięciu najlepszych uczestników: Julię Sobczak (2AR), Marię Plak (2AR), Julię Grzelak (2AR), Stefana Ochockiego (2HZ) i Adama Musialika (2fw). Finaliści  zaprezentowali swoje prace w  PUP w Turku. Spośród 10 prezentacji  jury w składzie: Beata Bartczak – dyrektor PUP w Turku, Aneta Walkowska – właścicielka salonu urody oraz Mirosława Wawrzyniak – doradca zawodowy w PUP Turek, wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął Stefan Ochocki (2HZ), który planuje w przyszłości zająć się dziennikarstwem sportowym, II miejsce przyznano Julii Grzelak (2AR), która swą przyszłość wiąże z księgowością, natomiast wyróżnienie otrzymała Julia Sobczak (2AR), której pasją jest makijaż. Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele doradcy zawodowi: E. Ignasiak, A. Jakomulska oraz nauczyciele przedmiotów ekonomicznych i logistycznych: A. Herman-Szulc, M. Kadrzyńska-Siwek, E. Madajska. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy zwycięstwa oraz pasji i zaangażowania w pracę nad projektami.