Wakacje to czas relaksu i zabawy, a ostatni szkolny dzwonek jest dla młodych ludzi sygnałem rozpoczynającym wielkie szaleństwo, a wraz z nim – wielkie ryzyko.  W związku ze zbliżającymi się wakacjami ważne jest, aby uświadamiać młodych ludzi, że dopalacze i narkotyki to trucizna, a ich zażywanie zawsze negatywnie wpływa na zdrowie i życie człowieka. W celu propagowania tej tematyki - w  maju 2022 roku - w Zespole Szkół Technicznych odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Używkach.

Jednoetapowe zmagania zostały  przeprowadzone za pomocą aplikacji Quizizz. W konkursie wzięło udział 133 uczniów klas pierwszych. Głównym celem tego przedsięwzięcia była aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Justyna Kałużna  i Julia Pieszak( kl. IAR) , Piotr Ciemniewski (kl. ITI), Wiktoria Tomczyk (kl. ILF), Aleks Kiljański (kl. ICM), Amelia Cicha (kl. IHZ).

Organizatorzy konkursu to: Aleksandra Milczarek, Marzena Błaszczyk, Anna Dzikowska.