Po przerwie spowodowanej epidemią, uczniowie ZST w Turku znów mogą kontynuować swoją przygodę edukacyjną w ramach projektu ,, Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” –współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program Operacyjny "Wiedza, Edukacja, Rozwój” pozwala młodzieży realizować podstawę programową w trakcie międzynarodowych praktyk w dowolnym kraju Unii Europejskiej. Tym razem celem podróży była Sewilla w Hiszpanii oraz Lipsk. Uczniowie klas logistycznych mogli oprócz podnoszenia kompetencji kluczowych, zwiedzać Andaluzję.

Niezapomniane wrażenia mają też za sobą mechatronicy oraz technicy żywienia, którzy przebywali w Lipsku. Dla wszystkich praktyki zagraniczne były  także okazją do rozwijania swoich kompetencji społecznych i językowych oraz pracy w grupie. Kontakt z praktykantami z innych krajów był prawdziwą kopalnią wiedzy o kulturach innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Uczniowie wrócili z nowym bagażem doświadczeń i motywacją do własnego rozwoju oraz świadomością, że  nauka języków obcych jest kluczowa dla poznawania całego świata.