W ramach corocznych edycji Łódzkich Dni Informatyki uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w projekcie „MOBILNY POMOCNIK OSÓB STARSZYCH” organizowanym przez Politechnikę Łódzką we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim.  Projektem kierowała ICT Polska Centralna Klaster pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Nasi uczniowie – Piotr Ciemniewski, Maksymilian Knop i Maciej Hofman z klasy 1 TI – wykonali za pomocą narzędzi programistycznych aplikację, która będzie pomagać osobom starszym w doborze urządzeń komputerowych i elektronicznych do indywidualnych potrzeb.

Ponadto podczas Łódzkich Dni Informatyki młodzież z klas informatycznych i teleinformatycznych ZST aktywnie uczestniczyła w wykładach organizowanych przez Politechnikę Łódzką poprzez platformę multimedialną i sprawdzała swoją wiedzę z dziedziny informatyki w konkursach organizowanych po każdym wykładzie.