13 kwietnia najlepsi młodzi fryzjerzy z regionu rywalizowali w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu. Tematem tegorocznych zmagań była stylizacja „W rytmie flamenco”. W konkursie wzięło udział ponad 20 zawodników ze szkół z Jarocina, Trzemeszna, Kalisza, Konina oraz Turku. Naszą szkołę reprezentowały trzy duety fryzjerskie: Sylwia Tokarska (fryzjerka) i Anna Żerkowska (modelka) z kl. 2f BSIS – opiekun p. Anna Dzikowska, Kinga Zając  (fryzjerka) i Dominika Kałowska (modelka) z kl. 3FG oraz Martyna Antczak (fryzjerka) i Wiktoria Balcerzak (modelka) z klasy 2EF - przygotowane do konkursu przez nauczyciela przedmiotów zawodowych -  p. Emilię Maruchę.

Motywem przewodnim rywalizacji był kok hiszpański nawiązujący do pełnego temperamentu tańca flamenco. Stylizację z gładkich i lśniących włosów ozdobionych kwiatem dopełniał makijaż oraz rozkloszowana, falbaniasta suknia w barwach ognistej czerwieni lub głębokiej czerni. Należy podkreślić, że ocenie podlegał stopień trudności, zgodność i precyzja wykonania,  estetyka oraz całościowa stylizacja, tzn. strój i makijaż. Prace konkursowe młodych adeptów fryzjerstwa oceniało jury: egzaminator kwalifikacji zawodowych, przedstawiciel pracodawców i nauczyciel zawodu. Komisja oceniała nie tylko efekt końcowy, ale także kolejne etapy pracy.

Miło nam poinformować, że w kategorii technikum, obydwie uczennice ZST Turek znalazły się w najlepszej fryzjerskiej trójce: Martyna Antczak zdobyła I miejsce, a Kinga Zając miejsce III. Gratulujemy!

Oto szczegółowa klasyfikacja konkursowa:

W kategorii szkoła branżowa

I miejsce Kacper Prus z Kalisza
II miejsce Wiktoria Nawrocka z Konina
III miejsce Julia Jóźwiak – z  Konina

W kategorii technikum

I miejsce -  Martyna Antczak  ZST Turek
II miejsce - Patrycja Winnowicz - Kalisz
III miejsce - Kinga Zając  ZST Turek