W dniach 11-13 kwietnia 2022 r. uczestnicy projektu Erasmus+ pt.: “SIT for School” wzięli udział w kolejnej wirtualnej mobilności “I, Robot”. Gospodarzem spotkań była turecka szkoła Istanbul Ticaret Odasi Bilim ve Sanat Merkezi, a tematem przewodnim była robotyka. Pierwszy dzień przybliżył uczniom Turcję i Stambuł, rodzinne miasto naszych partnerów. Sprawdziliśmy naszą wiedzę za pomocą quizu na platformie Kahoot. Ponadto, każdy z zespołów przedstawił filmy i prezentacje na temat wykorzystania robotów w edukacji na poziomie szkolnym i ogólnokrajowym.

W kolejnej sesji pan Alper Alkaç, specjalista z zakresu robotyki i kodowania, zaprezentował materiał na temat zalet wykorzystania robotyki i nauczania podstaw konstruowania i programowania robotów oraz znaczenia kodowania jako jednej z kluczowych umiejętności IV rewolucji przemysłowej.

Kolejnym punktem mobilności były warsztaty programowania robota humanoidalnego w programie Robotis Motion 2.0. Uczniowie poznali zasady działania robota, konstruowali podstawowe ruchy oraz tworzyli choreografię taneczną. Rezultaty ich pracy zostały przedstawione przy użyciu robota edukacyjnego Robotis Premium, dzięki czemu mogli analizować dynamikę ruchu, korygować błędy powstałe przy programowaniu oraz wymieniać spostrzeżenia z innymi uczestnikami.

Przed nami wrześniowa mobilność we Włoszech - mamy nadzieję, że to ostatnie spotkanie odbędzie się już nie wirtualnie, lecz na żywo i będzie okazją do dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń, wzajemnego poznania się i podsumowania wszystkich działań projektowych.

Projekt koordynują Agata Buchali i Marta Piątkowska przy współpracy Krystiana Motały i Mariusza Kominiarczyka.

 

 

 

.