W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w dniu 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku, odbyło się spotkanie pod hasłem Kulinarne wielkanocne inspiracje, podczas którego, zgodnie z wieloletnim zwyczajem, odbył się Konkurs na Najładniejszy Stół Wielkanocny i Najsmaczniejsze Ciasto Wielkanocne. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Wielkanocną.

W kulinarne przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie klas o profilu gastronomicznym kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (1HZ, 2HZ, 3HZp) oraz w zawodzie kucharz (3kop, 3kf).
Dekoracje stołów przygotowane przez uczniów były niezwykle oryginalne, każda miała inny charakter, ale we wszystkich można było zauważyć elementy nawiązujące do polskiej tradycji (koszyczki wielkanocne, gałązki bukszpanu, rzeżuchę, zajączki, baranki). Nie zabrakło także elementów dekoracyjnych wykonanych własnoręcznie przez uczestników: kolorowych pisanek, ciasteczek maślanych czy kompozycji kwiatowych. Z roku na rok uczniowie coraz bardziej zaskakują pomysłami i wspaniałymi aranżacjami. W ocenie stołów brano głównie pod uwagę estetykę wykonania, kreatywność uczniów oraz zachowanie tradycji wielkanocnej.

Po niezwykle burzliwych obradach jury, w składzie: p. dyrektor Aneta Kurzawa, p. Ewa Jakubowska, p. Katarzyna Wudarska, p. Marzena Maćków, p. Ilona Wieczorek i p. Karolina Łajdecka, wyłoniło zwycięzców Konkursu na Najładniejszy Stół Wielkanocny:

I miejsce - Małgorzata Robaszek i Dominika Świerk (klasa 3HZp),
II miejsce - Alicja Krauze, Wiktoria Marciniak, Gabriela Michalak i Magdalena Purcel (klasa 2HZ),
III miejsce - Joanna Chrzęściewska, Małgorzata Chrzęściewska i Michał Krawczyk (klasa 3kf),
Wyróżnienie - Daria Kubiak i Wiktoria Bąkowska (klasa 3kop).

W  Konkursie na Najsmaczniejsze Ciasto Wielkanocne uczniowie przygotowali pięknie udekorowane mazurki oraz babki piaskowe. Komisja, biorąc pod uwagę walory smakowe i dekorację wypieków, przyznała:

I miejsce - Jakubowi Bartosikowi (klasa 2HZ),
II miejsce - Katarzynie Zasadzie (klasa 3kop),
III miejsce - Magdalenie Górnik (klasa 3kop).

W  Konkursie na Najsmaczniejszą Potrawę Wielkanocną uczniowie przygotowywali zupę oraz zakąskę. Młodzi adepci sztuki kulinarnej przyrządzili: żurek, jaja nadziewane pomidorami, mozzarellą i bazylią, roladę drobiową z pieczarkami, paszteciki z ciasta francuskiego z marchewką i jajkiem, grzanki z pastą serowo-łososiową oraz grzanki z pastą z makreli. Potrawy były oceniane pod względem walorów smakowych i zapachowych, pomysłowości oraz dekoracji. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Norbert Antczak i Justyna Koperska (klasa 3kop),
II miejsce - Patrycja Kujańska i Aleksandra Śmiglewska (klasa 1HZ),
III miejsce - Nikola Druciarek i Marta Kaczorowska (klasa 3kf),
Wyróżnienie - Aleksandra Gmachowska i Kinga Kędzierska (klasa 3HZp).

Celem konkursów było przybliżenie uczniom tradycji Świąt Wielkanocnych, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką kulinarną oraz sztuką nakrywania stołu. Z pewnością pomysły uczniowskie staną się inspiracją dla wielu oglądających, którzy wykorzystają je przy przygotowaniu świątecznego stołu we własnym domu.
Spotkanie, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, zakończyło się degustacją przygotowanych ciast i potraw świątecznych.

Koordynatorkami przedsięwzięcia w ZST były:  p. A. Jakomulska,
p. E. Ignasiak i p. J. Leman-Sochacka.