Zespół Szkół Technicznych w Turku solidarny z Ukrainą
Uczniowie i nauczyciele ZST w Turku, w reakcji na sytuację za naszą wschodnią granicą, przygotowali akcję charytatywną dla uczniów z Ukrainy kształcących się w nowo powstałym oddziale przygotowawczym w Kaczkach Średnich. Pod koniec marca w bibliotece szkolnej rozpoczęła się  zbiórka artykułów szkolnych i plastycznych. Udało się zebrać 12 kartonów potrzebnych rzeczy,  w tym: plecaki, piórniki, zestawy geometryczne,

zeszyty, długopisy i stroje sportowe. Zebrane materiały zostały przekazane potrzebującym podczas koncertu, który odbył się w dniu 6 kwietnia 2022 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku.
Przybyłą na uroczystość młodzież ukraińską oraz gości  powitał starosta turecki p. Dariusz Kałużny i przedstawiciele samorządów uczniowskich. W spotkaniu uczestniczyli także: naczelnik Wydziału Edukacji  p. Sławomir Kosobudzki,  dyrektor ZST w Turku p. Wioletta Adamiak, dyrektor ZSR w Kaczkach Średnich p. Elżbieta Karwacka oraz  dyrektor LO p. Danuta Szczepanik.
W koncercie dla pogrążonej w wojnie Ukrainy wystąpili uczniowie szkół powiatu tureckiego. Naszą szkołę reprezentował  Oskar Brzostowski z klasy 3TMp, który zaśpiewał dwa utwory. W przejmujących wykonaniach uczniów nie brakowało nawiązań do walki o wolność, strachu przed wojną, ale też oczekiwania  na lepsze dni. Na zakończenie wszyscy razem, oddając hołd Ukrainie, zaśpiewali utwór Podaj rękę Ukrainie.

Koncert dostarczył wielu wspaniałych wrażeń i emocji artystycznych. Jesteśmy przekonani, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu ze strony społeczności szkolnych udało się pomóc potrzebującym.  Wydarzenie było wyjątkowe i magiczne, a gromkie brawa ze strony publiczności tylko to potwierdziły.

Koordynatorkami przedsięwzięcia w ZST były:  p. A. Jakomulska,
p. E. Ignasiak i p. J. Leman-Sochacka.