Niezwykle udany był występ naszych uczniów w Finale Rejonu Konińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w Kłodawie. Reprezentacja ZST kolejno  pokonała ZSOiT Sompolno 3:0 i przegrała z II LO Konin 0:3. W decydującym o losach awansu meczu, nasi chłopcy zachowali zimną krew  i opanowanie w najtrudniejszych momentach spotkań. Nawet  kiedy przegrywali, potrafili odwrócić losy rozgrywek  i wygrać cały mecz 3:1 z LO Koło. Wynik ten ostatecznie przesądził o awansie do finału województwa.  Chłopcy zajmując drugie miejsce w zawodach, wywalczyli historyczny (po raz pierwszy w historii szkoły ) awans do finału województwa w drużynowym tenisie stołowym.

Tego wyczynu dokonali: Norbert Rykowski  z kl.4TM, Kacper Ogrodowczyk  z kl.3ETp oraz Hubert Jałkiewicz z kl.1mo.

Opiekunem reprezentacji ZST był  S. Lipiński.