W sobotę 18.12.2021 r. o godz. 11.00 w „Domu Strażaka” w Turku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego pt:. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem konkursu  był Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku, Tematem prac były: udział strażaków w likwidacji pożarów, udział strażaków w akcjach ratownictwa drogowego i wodnego, wykonywanie zadań związanych z ratownictwem ekologicznym i medycznym, zwalczanie klęsk żywiołowych i zagrożeń ekologicznych, udział w zawodach sportowo-pożarniczych oraz historia pożarnictwa.

Wśród tegorocznych laureatów konkursu plastycznego, w kategorii szkół ponadpodstawowych znalazła się uczennica ZST zajmując I miejsce – Ksenia Krupa ponadto wyróżnienie otrzymały prace uczennic Martyny Kolendy i Andzeliki Grzywacz.

Tego dnia docenione i nagrodzone zostały też przez OSP osoby, które otrzymały największa liczbę punktów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Warto podkreślić że na szczeblu powiatowym czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły: I miejsce zajęła Natalia Górska, II miejsce Nikola Zakolska a III miejsce Szymon Świtalski. Opiekunami konkursów były  Jolanta Roszkowska i Magdalena Gonczarewwicz

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!