Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, magiczny czas rodzinnych spotkań, czas zgody, przyjaźni i zadumy. W piątek, 17 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odbył się VIII Wielkopolski Konkurs na „Najpiękniejszy Stół Świąteczny” pod hasłem „Kolorowe Święta”. Jego celem jest kultywowanie świątecznych tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. Do konkursu przystąpiło 12 zespołów ze szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego.

Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały uczennice kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz:
- Weronika Dębowska z klasy 3 LZ (I zespół),
- Joanna Chrzęściewska i Małgorzata Chrzęściewska z klasy 3 kf (II zespół).

Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali nakrycie stołu dla czterech osób do zaproponowanego menu na rodzinną kolację wigilijną. Stoły przygotowane przez uczestników konkursu okazały się bardzo oryginalne, każdy miał swój indywidualny charakter. Dekoracje wykonane przez uczennice naszej szkoły utrzymane były w stylu ekologicznym. Wśród ozdób znalazły się: własnoręcznie wykonane choinki z gałązek tui, świece, plastry drewna, szyszki oraz pachnące gałązki świerku. Dziewczęta przygotowały również menu oraz winietki. Na stole nie zabrakło także opłatka ułożonego na sianku i Biblii. Stół udekorowany przez Weronikę Dębowską zajął III miejsce. Z kolei Joanna Chrzęściewska i Małgorzata Chrzęściewska otrzymały wyróżnienie.

Jury oceniało prawidłowość doboru bielizny i zastawy stołowej do przygotowanego menu, ułożenie zastawy stołowej zgodnie z przyjętymi zasadami, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością oraz ekologicznym trybem życia, pomysłowość i oryginalność własnoręcznie wykonanej dekoracji, oraz elegancję i estetykę stołu.

Uczennice do konkursu przygotowywała pani Karolina Łajdecka.